Конопляний протеїн: боятися чи терміново додати в раціон?

Конопляний протеїн: боятися чи терміново додати в раціон? />

08.04.2020

Канабіс – неймовірно корисна рослина з поганою репутацією, через використання в неправильних цілях. Коли ми чуємо слово «конопля», асоціація виникає не сама позитивна. Але це не тільки психотропна речовина, а ще й дуже корисна рослина, якщо використовувати її у правильних цілях.

Століттями з коноплі робили тканину, готували їжу і навіть ліки. Зараз же є набагато більше інструментів для обробки рослини, які дозволяють виключити зі складу всі шкідливі речовини і залишити тільки корисні.

У цьому матеріалі ми поговоримо про конопляний протеїн - корисна білкова добавка, яка сприяє регенерації м’язів, навіть при високих навантаженнях. Поговоримо про користь і про шкоду, розвіємо міфи, навчимо використовувати правильно, для користі організму.

Чи небезпечний конопляний протеїн?

Для початку варто визначитися, якої саме небезпеки ви боїтеся? Якщо ваші страхи пов’язані з тим, що конопля знайшла репутацію наркотичної речовини, ми відразу ж їх розвіємо.

  • Конопляний протеїн ніяк не впливає на ваші розумові процеси, емоційний стан і не має психоактивних ефектів.
  • Протеїн з канабісу не викликає звикання.

Протеїн виготовляється з конопляного насіння. Його віджимають при низькій температурі, після чого видаляється повністю олія. 

Склад, користь, ефект

Отже, ми розібралися з тим, чого немає в складі конопляного протеїну. А що ж в ньому міститься, і в чому полягає користь цієї добавки?

  • Клітковина, яка необхідна для правильної роботи травної системи.
  • Вітамін Е – природний антиоксидант, який захистить ваші клітини від старіння і руйнування.
  • Омега-3 і Омега-6 – поліненасичені жирні кислоти, що не виробляються нашим організмом, але надзвичайно важливі для імунної та серцево-судинної системи, суглобів, шкіри і емоційного фону.
  • Вітаміни В1 (тіамін) і В2 (рибофлавін) – які покращують метаболізм і допомагають нам засвоювати з їжі енергію.

Також у складі конопляного протеїну містяться амінокислоти (серед яких є 9 незамінних) і мікроелементи Fe, Mg, Mn, Zn, Cl, S, Ca, K, Cu,P. До того ж, для його вирощування не потрібні шкідливі пестициди, що означає повну екологічність, і, на відміну від соєвого протеїну, конопляний  не порушує гормональний фон.

Як і кому використовувати

Рекомендації до застосування такі ж, як і для будь якого іншого протеїну. Якщо ви займаєтесь спортом і хочете подбати про свої м’язи або сформувати ідеальну фігуру, конопляний протеїн – ваш кращий друг.

Вживати конопляний протеїн можна будь яким зручним способом: додавати в готові страви, салати, коктейлі, смузі.

Для поповнення організму незамінних амінокислот та жирів, достатньо вживати 1 столову ложку порошку в день. Для спортсменів 2-3 столових ложки 2 рази на день. Для максимального ефекту: за 30 хв до тренування і  після тренування за 30 хв.

Будьте здорові, харчуйтеся правильно, а головне – мисліть здорово!