Органічна продукція: що це таке і як обрати якісний товар?

Органічна продукція: що це таке і як обрати якісний товар? />

16.11.2018

Органічна їжа не містить пестицидів та консервантів. Така продукція дещо відрізняєтья від екологічної та натуральної. Органічний продукт  має пройти більше етапів перевірки на наявність шкідливих речовин, ніж натуральний. До прикладу, потрібно не тільки перевірити, чи містить сам овоч хімічні добавки, а й взяти пробу грунту, де ріс продукт.  Це слід зробити, щоб остаточно впевнитись у його якості. Еко-товари перевіряють  цими двома шляхами, а також аналізують, як їхнє виробництво впливає на довкілля.


За допомогою ретельних перевірок органічна продукція зберігає багато корисних речовин, вітамінів.
Зелений знак євролистка на упаковці продукту свідчить про його органічність. Також слід звернути увагу на код, який повинен бути розміщений під знаком. Код вказує на країну походження вихідної сировини та інспекційний орган, що видав сертифікат. Знак з кодом підтверджує, що товар перевірений відповідно до вимог ЄС про органічну продукцію.
Одним зі знаків, що вказують на якість косметики, є ECOCERT. Він зазначає, що продукція є органічною та не містить токсичних речовин.  
Інші знаки органічної продукції:
- demeter
- icea
- органік стандарт
- eco-garantie
- BDIH

Косметика теж може містити речовини, що негативно впливають на стан шкіри та волосся. Синтетичні або напівсинтетичні жири сприяють закупоренню шкіри і перешкоджають її диханню.

Ланолін може зумовити алергію. У косметику не додають консерванти, емульгатори, що сприяють подовженню терміну зберігання засобу. До косметичних консервантів відносяться парабени - речовини, що пригнічують розмноження бактерій і можуть спричинити порушення роботи репродуктивної системи.
Гліцерин, що міститься в багатьох мийних засобах, висушує шкіру. Спирти пошкоджують захисний шар шкіри.
Органічна косметика на відміну від звичайної менше зберігається, оскільки не містить консервантів.  Засоби з натуральних інгредієнтів зазвичай не піняться. Через відсутність барвників та ароматизаторів вони не мають яскраво вираженого аромату та кольору. До складу органічної косметичної продукції не входять компоненти, що зв'язують воду та олії, тому перед застосуванням органічну косметику рекомендовано збовтати.

Одним з найпопулярніших знаків органічності косметики, вказаних на упаковці, є ECOCERT - сертифікат незалежної організації, яка перевіряє на якість косметичні засоби.  До основних вимог хорошої продукції  належить відсутність таких компонентів:

- продуктів нафтопереробки 

- компонентів тваринного походження

- штучних барвників та консервантів

- мінеральних олій

Отже, органічна продукція не дарма є популярною останнім часом. Вона позитивно впливає на роботу внутрішніх систем, органів, стан шкіри та волосся. Сертифікована органічна їжа зберігає максимум корисних мікроелементів та речовин.  У продукції з органічною позначкою кожен компонент збагачує організм вітамінами. Корисне може бути смачним!